Objašnjenja Biblijskih "mučilišta"

Stranica 2 / 2. Previous  1, 2

Prethodna tema Sljedeća tema Go down

Re: Objašnjenja Biblijskih "mučilišta"

Postaj by Justin on uto vel 08, 2011 10:44 am

[quote="haArec"]
Justin je napisao/la:
Davor je napisao/la:
Što se tiče slučaja s Mojsijom i Ilijom, mislim da je Melito ponudio logično tumačenje. Samo, da te ispravim, Ilija nije umro, nego je živ uzašao u nebo. Mojsije je umro, ali Bog ga je očito kasnije uskrsnuo, a Bog za to ima razlog.
jedno pitanje (samo pitanje bez komentara)?

Daj objasni malo to da je Bog Uskrsnuo Mojsija
unaprjed hvala!!!
pozdrav

Ako uzmemo u obzir biblijsko razumijevanje smrti koje sam u nekoliko postova ovdje pokušao objasniti, tada je logični zaključak da je Mojsije bio uskrsnut od strane Boga, inače se ne bi mogao pojaviti pred Isusom na gori preobraženja, jer, na temelju biblijskog učenja smrti, ako si mrtav, onda nema više života (osim ako te Bog ne uskrsne). Osim toga, u Judi 9 imamo zanimljiv redak koji nagovještava da je Bog doista želio uskrsnti Mojsija, a Sotona se tome protivio. Sličan primjer imamo i u Zahariji 3 gdje Bog proglašava Jošuu (jedina razlika je što je u ovom slučaju riječ o "živoj" osobi) pravednim, a Sotona ga ponovno optužuje (što nije nikakvo čudo, jer je "optuživanje" ljudi jedna od najčešće spomenutih funkcija Sotone u SZ-u). Ali da ne idem previše u širinu, smatram da je ovo tema o kojoj Biblija ne govori puno, ali mislim da ima dovoljno nagovještaja koji potvrđuju moje tumačenje. U svakom slučaju, smatram da kod ovako osjetljivih tema trebamo biti skromni i saslušati svačije mišljenje i tumačenje i pažljivo odvagati sve argumente. Spreman sam da čujem svačije tumačenje i da promijenim mišljenje, ako se pokaže da je tako biblijski ispravnije. Svako dobro!
Justin
korisnik u napretku
korisnik u napretku

Broj postova : 141

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Justin on uto vel 08, 2011 10:53 am

Davor je napisao/la:
Justin je napisao/la:
Davor je napisao/la:samo mi se cini cudno da je Bog dao vječni život koji prestaje kada umremo a onda se nastavlja kada Isus ponovo dođe u slavu.

Možda nisi pažljivo čitao objašnjenje koje sam dao u vezi toga. Naime, "vječni život", "Božje kraljevstvo", itd. u Bibliji se odnosi na nešto što imamo već sada, čim prihvatimo Isusa za svog spasitelja. Međutim, u Bibliji vidimo da taj "vječni život", odnosno to "Božje kraljevstvo" mi sada još nemamo u potpunosti. Što to znači: već sada, ali ne još u potpunosti? Recimo da si se vjenčao s djevojkom koja živi u Španjolskoj, ali još uvijek nisi otišao živjeti tamo s njom, jer moraš riješiti još neku papirologiju, itd. Ako bi te netko pitao jesi li ti s tom djevojkom u braku, i ti odgovoriš da jesi, a on te onda pita: pa kako to da niste zajedno? Onda bi ti morao objasniti da ste vi zajedno, ali da niste još "u potpunosti" zajedno. E isto je i s našim "brakom" s Bogom. Najčešća slika koju Biblija koristi za naš odnos s Bogom je upravo slika braka. Vjerni Božji narod je "Nevjesta" koja čeka svoga "Muža" (Gospoda) da dođe i da "konzumiraju" svoj zajednički život, kroz svu vječnost. Dakle, mi smo već sad "vjenčani" s Bogom, mi već sad imamo taj "vječni život" s Njim, ali još uvijek ga nemamo u potpunom smislu te riječi, jer dokle god Isus ne dođe, na Zemlji će i dalje biti smrti i grijeha i zla, dokle god se ne izvrši konačni sud i Isus ne stvori "novo nebo i novu zemlju" i uvede nas u tu vječnost s Njim
Jako dobre Isusove usporedbe kojima Isus objašnjava ovaj progres "Kraljevstva Božjeg" možeš naći u Mateju 13:31-33. To su dvije usporedbe koje govore o "rastu" tog "Božjeg kraljevstva". Ali previše sam se već raspisao.. Ne znam je li sad jasnije?
sada je jasnije..hvala brate na odgovoru Smile

Drago mi je da ti je odgovor pomogao. Samo naprijed u istraživanju, osobno istraživanje Biblije je nezamjenjivo i zbližava čovjeka s Bogom. Puno sreće i Božjih blagoslova! I slobodno pitaj ako negdje "zapne". Ako ne budem ni ja znao odgovor, onda ćemo pitati nekoga tko zna Smile. Ima nas puno na forumu, pa možemo poučavati jedni druge.
Justin
korisnik u napretku
korisnik u napretku

Broj postova : 141

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Davor on uto vel 08, 2011 11:00 am

Justin je napisao/la:Davore, ne znam jesu li ti odgovori dovoljno jasni i imaš li još neko pitanje u vezi toga? Pitanja koja postavljaš su duboka i dobra i baš zato što su tako duboka pitanja, odgovori su malo opširniji, ali nadam se da ne zamjeraš... Smile
Brate zaboravih ovo napisat.Sta imas reci o Luki 23,43 : On mu reče: "Zaista, kažem ti: Danas još bit ćeš s menom u raju!" To je Isus rekao jednom razbojniku koji se nasao na krizu sa njim.
Davor
početnik
početnik

Broj postova : 72

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Sponsored content

Sponsored content

[Vrh] Go down

Stranica 2 / 2. Previous  1, 2

Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh]