Da svi budu jedno - Ekumenizam

Prethodna tema Sljedeća tema Go down

Da svi budu jedno - Ekumenizam

Postaj by IHS on sri sij 19, 2011 4:29 am

Citiram izjavu jednog clana s facebooka:

Pogledajte kako je kleknuo pred papom!
Bugarski vladika Tihan je rekao Benediktu XVI o svojoj želji za jedinstvom i svom predanju da ubrza zajedništvo sa katoličkom crkvom.
Ovaj poglavar dioceze za centralnu i zapadnu Evropu bugarskog patrijarhata je potvrdio da neće “štedjeti bilo kakvog truda” da brzo radi na obnovi “zajedništva između katolika i pravoslavaca”

http://www.youtube.com/watch?v=IdlYrSeHneI

Da li svi krscani mogu biti jedno. Neki ce reci, da, ali s papom na celu. Zblizavanje katolika i pravoslavaca je moguce, jer nema velike razlike u njihovom ucenju. Sto je sa ostalim, prije svega mislm na protestante, kako oni gledaju na ekumenizam.
IHS

Broj postova : 19

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Re: Da svi budu jedno - Ekumenizam

Postaj by Justin on sri sij 19, 2011 3:05 pm

Bilo bi to jako lijepo da "svi budu jedno", ako mislimo na onu vrstu jedinstva koju je Isus imao na umu u svojoj molitvi u Ivanu 17. poglavlju.

Međutim, ako pogledamo kompletnu povijest našega svijeta i sve vrste globalnog "jedinstva" koje su se ikad pokušale uspostaviti, tada nam vrlo brzo postaje jasno da to nije ona vrsta jedinstva kakvu Bog želi uspostaviti.

Kaže se da se povijest ponavlja. A ako pratimo kakvu je vrstu jedinstva kršćanska crkva pokušavala uspostaviti kroz povijest, tada moramo žalosno priznati da je to bilo sve, samo ne jedinstvo ljubavi, kakvo je Krist imao na umu. Crkva se često koristila državom i prisilom kako bi održala "jedinstvo".

Biblija nam ne daje obećanje da će prije Kristovog dolaska na svijetu postojati nekakvo globalno jedinstvo ljubavi. Umjesto toga, Isus nam oslikava poprilično mračnu sliku perioda pred Njegov dolazak - ljubav će ohladnjeti kod mnogih, bit će puno ratova, nemira i mržnje.

Ponovno želim istaknuti da je od ključne važnosti postaviti ovo pitanje: o kakvoj vrsti jedinstva mi govorimo? Moraju li se svi kršćani složiti oko svih točaka nauke da bi bili "ujedinjeni"? To se nikada neće dogoditi. A ako se velika većina i složi, tada bi se lako povijest mogla ponoviti i ta većina bi mogla opet početi progoniti i ubijati onu manjinu koja se s njima nije složila.

Smatram da je tzv. "novi ekumenizam" mudriji od prethodnoga, jer ne stavlja preveliki naglasak na potrebu za jedinstvom nauka i vidljivim, organiziranim jedinstvom. Ipak, s druge strane, činjenica je da je i novi ekumenizam jednako toliko politički usmjeren kao i stari.

U svakom slučaju, pravo jedinstvo, jedinstvo ljubavi, mora doći bez prisile, mora biti potaknuto Svetim Duhom, mora biti utemeljeno na istini i svetosti. Čovjek nikada nije i nikada neće moći uspostaviti takvo jedinstvo nekim svojim metodama. Nikakva "organizacija" ne može nametnuti takvo jedinstvo ljubavi, jer to jedinstvo ne može biti nametnuto.

Zbog toga sam dubokog uvjerenja da ćemo to potpuno i pravo jedinstvo imati tek jednom u vječnosti s našim Gospodinom. A do tada, radimo na međusobnoj ljubavi, razumijevanju i izgrađivanju. Jedan mudri čovjek jednom davno je rekao:

"Ako ne možemo biti istog mišljenja, budimo istog srca."
Justin
korisnik u napretku
korisnik u napretku

Broj postova : 141

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by amos on sri sij 19, 2011 3:54 pm

Ono što pomislim kada se kaže ekumenizam je prevara koja je sve zastupljenija.Ne verujem niti u jedan oblik organizacijskog jedinstva no verujem da mogu imati zajedništvo sa drugim vernicima ako zaista ljube Boga celim srcem. Nažalost ekumenizam se sada širi na jedan jako opasan način, propagiraju se ideje koje nemaju nikakve veze sa Hrišćanstvom ali su obojene Hrišćanskim motivima tako da svako ko se tome suprostavi ispadne neki loš čovek i nikakav vernik.Smatram da je ekumena ili svetski sabor crkava nešto ušta će na posletku svi prihvatiti i postati deo toga ukoliko budu želeli da nastave sa propovedanjem, ali to će biti nova antihristova institucija koja će biti ništa drugo nego proširenje velike bludnice jer je izgrađena upravo na njenim principima.Svako ko se tada bude našao unutra dobiće žig zveri i biće osuđen na propast.
Protestanti sve masovnije podržavaju ideju ujedinjenja sa katolicima zbog čega ja verujem kako se to kod nas kaže se reformatori prevrću u grobu. No danas obmanuti slatkorečivošću jezuita obučenih u protestanske odore šire obiteljsku ljubav među jadnim ljudima čije emocije i dobre namere koriste u svoje paklene svrhe, udružujući ih sa drugim isto tako prijatnim i nadasve duhovnim katolicima čine da to postaje sve više realnost. No nažalost to je propast i za jedne i za druge, i ako se ne osveste i ne pobegnu što dalje od toga ta jaka sila zablude će ih odvesti pravo čoveku greha u naručje, da mu se poklone kao bogu i njihovom izbavitelju.
Eto toliko od mene o ekumeni, verujem da je ona realnost od koje se ne može pobeći jer ju je reč prorekla, ali se može protiv nje govoriti da bi se iščupali napolje oni koji su za to određeni....
amos
Global Moderator
Global Moderator

Broj postova : 170

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by amos on pet sij 21, 2011 4:31 am

Možda ovaj tekst nije direktno povezan sa ekumenizmom ali ima elemenata koji o tome govore pa ću ga ipak staviti:
Upravo sam završio čitanje jedne knjige koja ne spada u Hrišćansku literaturu , no svi bi mi mogli nešto naučiti iz nje.Naime tu knjigu mi je preporučio moj brat u Hristu baš kada smo nešto pričali o stanju u crkvama.Knjiga se zove "Životinjska farma " od pisca Orvela i mogu reći da me je poruka te knjige porazila kao čoveka, da pojasnim.
Knjiga se bavi jednom grupom životinja koja radi na jednoj farmi, u jednom trenutku inspirisani vođeom jednom staom svinjom koja im je govorila o snu koji je sanjala u kojoj je se setio zaboravljene pesme, započinju revoluciju i proteruju čoveka sa farme. Oni postaju slobodni i srećni a u međuvremenu ta stara svinja koja ih je inspirisala umire. Naravno vodstvo preuzimaju svinje kao naslednici osobe koja ih je inspirisala i kao najpametnije među njima.Na zidu su napisali sedam načela koja će slediti kao ispravna, no nažalost osim svinja niko nije znao čitati, sem jedne kobile koja baš nije bila sigurna u sebe. E sada da ne dužim puno pročitajte knjigu pa za sebe utvrdite, svinje su vremenom postajale baš onakve kao što su i ljudi bili.Uselile su se u kuću, postepeno su menjale načela i ubeđivale mudrim govorima ostale životinje kako to nije ništa promenjeno nego su one samo zaboravile i ne razumeju o čemu se tu radi. Životinje na farmi naivne i dobre nisu želele da preispituju stavove velikog vođe koji je bio među svnjama, imali su i jednog konja koji je svojim radom inspirisao druge jer je bio jako vredan i podložan dotičnoj svinji i imao je poznatu izreku "Drug Napoleon je uvek upravu", vremenom su se svinje okružile psima i svako ko je želeo da se buni imao bi priliku da se susretne sa oštrim zubima. Iako su u početku imale dobru nameru da budu slobodne i odvojene od ljudi koje su smatrali neprijateljima, životinje ipak na kraju podpadaju pd isti jaram kao i pre samo što je taj jaram imao ime sloboda ali se niučemu nije razlikovao od predhodnog ropstva, jedino što se promenilo je to što sada bi ih mudrim rečima ubeđivali da je najbolje da svinje ipak vode celu stvar i jadne životinje su to verovale i često bivale zbunjene. Na kraju priče svinje počinju da sarađuju sa ljudima i udružuju se verujući da mogu da uče mnogo jedni od drugih i kniga se završava sa jednim jako ozbiljnim stihom, na kraju se nije znalo koja je razlika između ljudi i svinja. Polagane i postepene promene su dovele do potpunog udaljavalja od prvobitne ideje i vratili su se upravo tamo odakle su došli sa jednom zabludom, mislili su da su slobodni.
Zašto me je to kao čoveka porazilo?Shvatio sam da je to priroda ljudska koja to radi i danas u crkvama, kroz ekumenske sporazume sklapaju saveze sa onima od kojih su pobegli i pravili revoluciju kroz Luthera, imao sam priliu da gledam kako malo po malo zajednice propadaju jer slepe vođe ne mogu da vide da su zastranili i preuzeli nasebe odgovornost da su oni ti koji znaju najbolje.Gledao sam zajednice koje su u prvim i koje su u poodmaklim fazama te propasti. Svi do jednog su slepo verovali svojim vođama i bili zbunjeni njihovim postupcima ali ništa nisu preduzimali niti su mogli da shvate da se nešto promenilo i da nove stvari koje dolaze postepeno u crkvu i njihova učenja ne samo da su pogrešne, nego isisavaju život iz njih samih i pretvaraju ih u formalnu organizaciju mrtvu i nekorisnu.Jednom živa crkva malo po malo podpada pod uticaj mleka ovoga veka , mleka Laodikeje i bluda, mleka Nikolaitizma u kojem velike vođe umesto svetog Duha određuju šta je istina a šta nije. Da zlo bude veće Laodikeja slepa kakva jeste ima u sebi jednu zanimljivu karakteristiku:
Rev 3:17 Jer govoriš: bogat sam, i obogatio sam se, i ništa ne potrebujem; a ne znaš da si ti nesrećan, i nevoljan, i siromah, i slijep, i go.
Ti nesrećni ljud misle da imaju nešto, no kada malo zagrebeš ispod površine ustanoviš da tu nema života i da neprekidno govore o tome kao je nekada bilo probuđenje i kako je se tada Bog proslavljao na jedan fantastičan način među njima, ali sada sami su svesni toga više nema ni traga i umesto da lepo priznaju da nešto nije uredu i da traže razlog smišljau izgovore za sebe i svoju jadnu i mrtvu crkvu i začinju se nove doktrine i svi ih radosno dočekuju jer te doktrine ako ništa lepo objašnjavaju da uprkos njihovom jadnom stanju oni su idalje pravi vernici.
Jednom davno sam shvatio jednu stvar, ljudi vole da ih lažeš pre nego da im kažeš grubu istinu.Laž je slađa i učiniće da se osećaju sigurno dok istina budi i uznemiruje ljude a oni žele biti u miru i da im bude lepo.To je jednostavno deo ljudske pale prirode i mi od toga ne možemo pobeći, ali mir po cenu istine je mir koji vodi u propast.Mnogi danas nikako ne mogu da prihavte jednog čoveka koji je tako lepo objasnio ovu situaciju u kojoj se nalazi crkva, na jedan način Orvelova farma govori o tome u svetskom sistemu a on je govorio o tome u crkvenom sistemu.Taj čovek se zove Wilijam Branham.Nemojte odmah ostaviti tekst i prestati da ga čitate samo zato što sam pomenuo to ime, nemojte ovo je jako važno i za ljude koji su deo crkve poruke i one koji nisu.Ovo nije nova doktrina, ovo je nešto što vam se odigrava pred očima i vi to vidite, ali odbijate da verujete da to može da pogodi i vašu ljubljenu zajednicu, poslednje je vreme niko neće toga biti pošteđen, molim vas ostanite do kraja sa ovim što pišem.Naime brat Branham je rekao:

"Ovaj krug probuđenja i smrti nije nikada zatajio. Sve što treba učiniti je setiti se ovog zadnjeg Božijeg pokreta u Duhu kada su se muškarci i žene oblačili kao Hrišćani, išli u crkvu, i molili se celu noć, zauzimali ćoškove ulica i nisu bili osramoćeni radi manifestacije Duha. Oni su napustili njihove stare mrtve crkve i proslavljali u kućama ili starim zgradama. Oni su imali realnost. Ali nije proteklo puno vremena kada su počeli dobijati novac da bi gradili nove fine crkve. Oni su postavili horove umesto da su pevali Bogu sami od sebe. Zatim su nametnuli službenu odeću za one u horu. Oni su organizovali pokret i prihvatili ljudsko vodstvo. Ubrzo su počeli čitati nepodesne knjige. Spustili su ograde i jarci su upali među njih i preuzeli celu stvar. Povici oduševljenja su iščezli. Sloboda Duha je iščezla. O, a oni su nastavili sa formom; vatra je umrla, a tama pepela je sve što je od toga ostalo.
Pre nekoliko trenutaka, rekao sam da je Jovan imao razumevanje ljubavi Božije. Taj veliki apostol ljubavi je sigurno video to kada je crkva počela da gubi prvu Božiju ljubav. U I Jovanovoj 5:3, on kaže, “Jer u ovome se sastoji ljubav prema Bogu, da vršimo Njegove zapovesti (Njegovu Reč).” Samo jedno malo odstupanje od Reči je bio korak dalje od Hrista. Ljudi kažu da ljube Boga, jer idu u crkvu, oni čak kliču i raduju se i pevaju i imaju izražene emocije. Ali kada sve to prestane, pogledajte i vidite da li su oni u REČI, hodajući u Njoj, i živeći po Njoj? Ako oni prolaze kroz sve ostalo, a ne hodaju po toj Reči, oni mogu reći da ljube Boga, ali njihovi životi pričaju drugu priču. Pitam se nije li Jovan pre svoje smrti video puno toga; ljudi koji govore da ljube Boga ali se ne pokoravaju Njegovoj Reči. O, Crkvo Efeška, nešto se događa sa tobom. Neko nastoji ili dodati toj Reči ili oduzeti od nje. No oni to čine toliko suptilno da vi to ne možete primetiti. Ovi nisu napravili tako širok pokret da bi ga otvoreno mogli videti. To je pod pokrivačem, i oni to šire metodom ljudskog rasuđivanja i razumevanja i to će nadvladati ukoliko se ne oduprete tome. Vratite se Pentakostu dok ne bude suviše kasno!
Ali kao i obično ljudi se ne obaziru na Božija upozorenje."
Čitajući ove reči i "Životinjsu farmu" , posmatram šta se dešava oko mene ,slušam priče i nemogu da kažem Amen tako je i bratu Branhamu i Orvelu. I jedan idrugi su izrazličitih pozicija opisali zabludu o nezabludivosti vođa crkvi, i jedan i drugi su jasno opisali kao se prvi pokreti koji si imali prave istine, izumiru i vraćaju se nazad prema onom starom dobrom modelu:
"Drug Napoleon je uvek upravu i pastor, sveštenik ili pop najbolje znaju.
Želim da vas motivišem da pročitate tu knjigu ako još uvek niste, ne želim da govorim protiv vaše , moje ili bilo čije crkve želim da vam pomognem ako nekako mogu da vidite šta je to što se dešava , da ne budete prevareni od onoga koji je naš istinski neprijatelj, sotone. On je taj koji seje te doktrine,zavodi vodeće ljude da idu putem koji nije doba jer zna ako ima crkvu koja slepo veruje vođi i ne preispituje njegove postupke kroz reč, da treba da dobije samo njega. Vođu crkve koja ga ne preispituje dobije za čas , jer on pomisli da je napjpametniji ponos i oholost ga dohvate, podmetne mu loše savetnike jednako samodovoljne kao i on i pad je neminovan. Budimo mudri ,vreme je zlo.
Jednom će vam samo objasniti da oni iz kojih ste izašli sada i nisu tako loši, preuzeće modele njihovog uprvaljanja,više vas niko ništa neće pitati a imaćete utisak da vas se kao nešto pita, i odjednom ćete sedeti za istim stolom i piti iz iste čaše bluda kao i oni, a neće toga ni biti svesni, i tada će biti kasno zaspaćete Laodikejskom smrću, finom i toplom i bez uznemiravanja dok se jednog dana ne probudite pre sudom belog trona , i kažete pa ovo nije trebalo biti tako, zar nisam imao istinu.No davno izrečene reči proroka Jeremije i danas vrede :
Jer 8:8 Kako govorite: mudri smo, i zakon je Gospodnji u nas? Doista, gle, laž učini lažljiva pisaljka književnička. :9 Mudarci se osramotiše, uplašiše se i uhvatiše se; eto, odbaciše riječ Gospodnju, pa kaka im je mudrost? 10 Zato ću dati žene njihove drugima, njive njihove onima koji će ih naslijediti, jer od maloga do velikoga svi se dadoše na lakomstvo, i proroci i sveštenici, svi su varalice. :11 Jer liječe rane kćeri naroda mojega ovlaš govoreći: mir, mir; a mira nema.
Još u Izaelu je ta zabluda bila uzrok njihove propasti, mislili su da imaju istinu no nisu bili svesni da je izvor iz kojeg su pili pre, sada se zaprljao i više nije ispravan.
Ne varajte se Bog se ne menja , Njegova reč se ne menja, ne postoji nikakvo novo otkrivenje koje sme biti u suprotnosti sa Božijom rečju koju propoveda biblija.
Ispitujte , proveravajte tražite lice Božije.Ovaj tekst ne služi da bi nekog obratio ili preobratio, nego služi da samo onima koji su možda zbunjeni objasni o čemu se tu ustvari radi, da ne sede više i ne pitaju se dali možda sa njima nije nešto uredu kada se usuđuju da sumnjaju u svog velikog vođu ili u učenje crkve ili denominacije.Bog nam je dao jedan dar u ovom najgorem prevarljivom dobu, dao nam je da svi budemo pismeni i dao nam je reč da možemo da je čitamo i verujemo u nju, nemojmo ostaviti taj dar van upotrebe, on nam je dat da nebi upadali u zablude, čitajmo naše biblije i verujmo ono što piše u njima i sa tim onda upoređujmo ono što ljud govore, to je najbolje.
Još jednu zanimljivu stvar Orvel pominje u svojoj knjizi, pominje životinje koje su se rodile u toj promenjenoj farmi i životinje koje su došle nakon promena, i jedne i druge ni ne znaju šta je to bilo i kakva je bila prvobitna ideja, ali su i oni zadovoljni "slobodom " koju imaju. Tako tužno mnogi ljudi nikada neće ni upoznati istinu jer su odmah dobili nešto što je izmenjeno od ljudi.ČITAJTE VAŠE BIBLIJE I VERJUTE DA JE ONO ŠTO GOVORI ISTINA, molim vas uradite tako....
Bog vas blagoslovio.
By amos
amos
Global Moderator
Global Moderator

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by sivko5 on pet sij 21, 2011 3:27 pm

amos je napisao/la:Ono što pomislim kada se kaže ekumenizam je prevara koja je sve zastupljenija.Ne verujem niti u jedan oblik organizacijskog jedinstva no verujem da mogu imati zajedništvo sa drugim vernicima ako zaista ljube Boga celim srcem. Nažalost ekumenizam se sada širi na jedan jako opasan način, propagiraju se ideje koje nemaju nikakve veze sa Hrišćanstvom ali su obojene Hrišćanskim motivima tako da svako ko se tome suprostavi ispadne neki loš čovek i nikakav vernik.Smatram da je ekumena ili svetski sabor crkava nešto ušta će na posletku svi prihvatiti i postati deo toga ukoliko budu želeli da nastave sa propovedanjem, ali to će biti nova antihristova institucija koja će biti ništa drugo nego proširenje velike bludnice jer je izgrađena upravo na njenim principima.Svako ko se tada bude našao unutra dobiće žig zveri i biće osuđen na propast.
Protestanti sve masovnije podržavaju ideju ujedinjenja sa katolicima zbog čega ja verujem kako se to kod nas kaže se reformatori prevrću u grobu. No danas obmanuti slatkorečivošću jezuita obučenih u protestanske odore šire obiteljsku ljubav među jadnim ljudima čije emocije i dobre namere koriste u svoje paklene svrhe, udružujući ih sa drugim isto tako prijatnim i nadasve duhovnim katolicima čine da to postaje sve više realnost. No nažalost to je propast i za jedne i za druge, i ako se ne osveste i ne pobegnu što dalje od toga ta jaka sila zablude će ih odvesti pravo čoveku greha u naručje, da mu se poklone kao bogu i njihovom izbavitelju.
Eto toliko od mene o ekumeni, verujem da je ona realnost od koje se ne može pobeći jer ju je reč prorekla, ali se može protiv nje govoriti da bi se iščupali napolje oni koji su za to određeni....
U potpunosti se slažem s tobom. Mislim da je to jedna velika prevara i na žalost, sve je veći broj onih koji bivaju prevareni. I širi se ogromnom brzinom. Ja se sjećam jednog propovjednika koji je još prije tri godine " grmio " protiv ekumenizma, Nakon dvije godine, kada smo razgovaralu, rekao je da " ekumenizam nema alternative ". I još nešto... ako im se " usudiš " suprostaviti, etiketiraju te kao uskogrudnog, bez ljubavi i kao sektaša.
sivko5
Moderator
Moderator

Broj postova : 165

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by bipsich on sub sij 22, 2011 2:28 pm

zasto se toliko forsira ekumenizam i zasto nasi pastiri iz zajednica ili vodstvo saveza(bap.pent,evand. crkve i dr.) toliko su cesto na tim ekumenskim sastancima i prica se o nekoj toleranciji njinja njanja. a kad znamo sto je istina i da se srlja u prijevaru. pa zar su slijepi scratch
bipsich

Broj postova : 25

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by sivko5 on sub sij 22, 2011 3:02 pm

bipsich je napisao/la:zasto se toliko forsira ekumenizam i zasto nasi pastiri iz zajednica ili vodstvo saveza(bap.pent,evand. crkve i dr.) toliko su cesto na tim ekumenskim sastancima i prica se o nekoj toleranciji njinja njanja. a kad znamo sto je istina i da se srlja u prijevaru. pa zar su slijepi scratch
Ja se sjećam da dok sam bio član RKC kakav se stav imao prema ekumenizmu: " Svi se možemo ujediniti, ali zna se pod čijom kapom - svi će, prije ili kasnije, prihvatiti papu za svog poglavara. "
Treba znati da je rimska " crkva " dogmatski osudila ( u Trentu ) sve one koji vjeruju da se spašavamo samo vjerom. Sada nas zovu " zalutalom braćom " a o anatemi u Trentu lukavo šute.
Draga braćo u Kristu! Nemojte se dati zavesti od vukova koji dolaze u ovčjoj koži.
Sve ako i pastori nekih zajednica zavedeni i obrlaćeni tim lažnim " jedinstvom " nemojte ih slijediti.
Sjetimo se tko je naš vođa: Gospodin Isus Krist!
Čuvajmo se lažnih učitelja i pogubnih nauka.
sivko5
Moderator
Moderator

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Melito on ned sij 23, 2011 8:47 am

Kako to da su pastiri baptističkih i pentekostnih crkava prihvatili ekumenizam, a vidimo da su neki vjernici protiv toga?
Melito
Admin
Admin

Broj postova : 293

Korisnički profil http://krscanski.motionsforum.com

[Vrh] Go down

Postaj by sivko5 on ned sij 23, 2011 9:12 am

Melito je napisao/la:Kako to da su pastiri baptističkih i pentekostnih crkava prihvatili ekumenizam, a vidimo da su neki vjernici protiv toga?
To što su pastiri ne mora značiti da ne mogu biti zavedeni.
Uostalom, mislim da je dosta tih pastira " pastiri " samo po funkciji, a ne po pozivu. Svatko od vjernika treba pred sobom imati Gospodina i Njegovu Riječ. On je jedinia Istina, a pastiri i " pastiri " su ljudi koji su pogrešivi i zavodljivi.
Poznajem nekolicinu pastora ( i moj bivši ) koji , da bi imali financijsku korist ne prezaju ni od varanja države ( nepostojeća crkva se vodi kao postojeća, krštavaju se čak i mala djeca od 5-6 godina samo da se brojčano raste..itd. ).
Kad god su neki novci u igri, ne preza se od takvih stvari, pa zašto bi ( uz sve ovo ) bio problem i ekumenizam?
sivko5
Moderator
Moderator

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by bipsich on ned sij 23, 2011 11:08 am

zakljucak je najbolje izaci i ne biti sudionik toga i prikljucit se nekoj krscanskoj kucnoj grupi study
bipsich

Broj postova : 25

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by amos on ned sij 23, 2011 12:38 pm

bipsich je napisao/la:zakljucak je najbolje izaci i ne biti sudionik toga i prikljucit se nekoj krscanskoj kucnoj grupi study

Do toga će svavako doći ili u kućne grupe pošto će na kraju zabraniti propovedanje svima koji nisu deo tog sporazuma.Ali po mom uverenju ako se u zajednici priča o ekumnizmu i tome da je i katolicizam hrišćanstvo, bežanje je prava reč.Treba pobeći odatle dok je još vreme. Inače sud belog trona....
amos
Global Moderator
Global Moderator

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Sponsored content

Sponsored content

[Vrh] Go down

Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh]